Trzy proste sztuczki psychologiczne.

Sztuczki psychologiczne to temat rzeka. Ostatnio znalazłem materiał pokazujący ich ponad 100, ale czy każdy z nas musi znać je wszystkie, aby ponieść swoje szanse w negocjacjach biznesowych lub relacjach damsko męskich?

Trzy proste sztuczki psychologiczne.

Nie, nie trzeba znać ich aż tak wiele, dlatego właśnie dziś wybrałem dla Was trzy, moim zdaniem najważniejsze. A i jeszcze coś, te sztuczki na 100% podniosą także waszą pewność siebie. Wybrałem właśnie takie, które z pogranicza trików, a zarazem budowania własnej pewności siebie.

Dodatkowo zapraszam cię do mojego podcastu, w którym poruszam właśnie tematykę sztuczek psychologicznych.

Jedzenie rozluźni atmosferę.

Od wielu lat w kulturze zachodu przyjęło się, iż najlepsze interesy dopina się przy lunchu. W tym wypadku nie chodzi tylko o transakcję kupna-sprzedaży. Chodzi także o wyjście z twarzą z problemów, załagodzenie sytuacji z przełożonym czy członkami rodziny. Co ważniejsze nawet jak nawaliłeś w związku i chcesz przeprosić, łatwiej Ci będzie to przeprowadzić przy dobrym obiedzie. Zainicjowane spotkanie w miejscu publicznym, czyli restauracji co do zasady obniża nerwową atmosferę. Ludzie co do zasady nie krzyczą w restauracjach i automatycznie dostosowują głos do otoczenia.

Jeden gest jest cenniejszy niż 1000 słów. Sztuka uwodzenia to poezja a nie dramat.

Darmowy kurs SZTUKA UWODZENIA już jest.

* indicates required

Co więcej, jesteśmy wychowani, iż nie przerywamy podczas jedzenia. Tym samym może liczyć, że ta druga strona w spokoju cię wysłucha. Sam akt spożywania posiłku niesie ze sobą atmosferę bliskości, a najedzony żołądek zaczyna produkować hormon szczęścia, a to dodatkowo zmniejsza napięcie, jakie istnieje między obiema stronami. Kolejną przewagą spotkania w restauracji jest jej sama atmosfera. Musisz wybrać miejsce, w którym co do zasady mówi się ściszonym głosem, takie miejsce dodatkowo onieśmieli drugą stronę, a tobie pozwoli na spokojne wyjaśnienie problemu oraz wskazania możliwych dróg jego rozwiązania. 

Na koniec pamiętaj, nawet pies jak je to nie szczeka, co oznacza, że w chwili kiedy twój rozmówca spożywa kolejny kęs obiadu, ty spokojnie możesz wygłaszać swoje tezy, a nawet jak powstanie niezręczna cisza to można ją po prostu zrzucić na barki przeżuwania kolejnego kęsa.

Przyjaciół miej blisko, a wrogów jeszcze bliżej, sztuczki psychologiczne bez tajemnic.

Bliskość a czasami nawet intymność to sztuczki psychologiczne, które w pierwszym wrażeniu pokażą Twojemu rozmówcy, jak pewną siebie jesteś osobą. Zamiast siadać po przeciwnej stronie długiego stołu, usiądź tuż obok swojego rozmówcy. Zamiast pozwolić, aby oddzielał was masywny kwietnik podczas papierosa, podjedz bezpośrednio do rozmówcy i wtedy zacznij rozmowę, która jak wiesz, będzie dla ciebie niewygodna. 

Zapraszam na mój kanał na YouTube,

co tydzień nowa dawka pewności siebie !

Bliskość w relacjach biznesowych lub zawodowych pokazuje twojemu oponentowi, klientowi lub szefowi, że darzysz go zaufaniem, gdyż wpuszczasz go do swojej strefy komfortu i, mimo iż on wcześniej odbierał cię za wroga lub niebezpiecznego konkurenta, to ta prosta sztuczka szybko zmieni jego podejście do Ciebie. 

Bliskość w relacjach damsko męskich jest głównie ukierunkowana na zmiękczenie, uwiedzenie mężczyzny. Kobiece ciało, skóra lub zapach w połączeniu z obniżonym głosem wpływa na mężczyzn kojąco, a tym samym kobieta może w łatwy sposób nami manipulować. A więc drodzy panowie skoro już to wiecie, to teraz zacznijcie się bronić, a jak to opowiem w kolejnym filmie.

Startuj z wysokiej półki, sztuczki psychologiczne nie są trudne.

Sztuczki psychologiczne są różne, ale ta może pozwolić, aby twój biznes zaczął się szybciej rozwijać, może doprowadzić, iż uzyskasz awans czy podwyżkę, ale co ciekawe może też spowodować, iż zdobędziesz partnera / partnerkę, który na pierwszy rzut oka jest z wyższej ligi niż ty. Niestety ta zasada jest także wykorzystywana w polityce. Co sprytniejsi politycy najpierw ujawniają ustawy, które drastycznie mogą zmienić zasady rynkowe np. wprowadzenie 50% podatku. 

Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i ty możesz być wielki.

Mark Twain

Kiedy poniesie się straszna wrzawa w tej sprawie, politycy łaskawie obniżą swoje oczekiwani do 40%. W ten sposób łaskawy pan w mniemaniu wyborców podzielił się podatkiem, mimo iż de-facto nałożył nowy podatek. Kiedy w pracy chcesz uzyskać podwyżkę 100 zł i taką wolę zakomunikujesz przełożonemu, oczywiste jest, że on będzie się targował. Wystarczy, że wystartujesz z propozycji 1500 i po długich negocjacjach zgodzisz się na 1000 zł. Szef sądzi, że coś utargował, a ty jesteś zadowolony, a firma nadal ma zadowolonego dobrze wynagradzanego pracownika. Każdy wygrywa w tym rozdaniu. 

Naucz cieszyć się z drobiazgów, wtedy wielkie rzeczy przyjdą same.

Na koniec wykorzystanie tej sztuczki w związkach damsko męskich. Nic prostszego, zagadaj do kobiety, która w twoim mniemaniu nigdy by się z Tobą nie umówiła. Ona także podświadomie wie, że taki facet jak ty nigdy by do niej nie podszedł. Więc jak wielkie będzie jej zaskoczenie, kiedy podejdziesz. Naturalnie obarczamy się winą, kiedy musimy odmówić, a więc jest wielka szans, że zaskoczona kobieta nie będzie chciała odmówić, gdyż jej ciekawość podpowie jej, że ten facet musi coś w sobie mieć, skoro odważy się do niej podejść.

Czy te sztuczki psychologiczne pomogą w twoich problemach? Napisz do mnie, a razem na pewno sobie z nimi poradzimy.

Zapraszam 
Sebastian www.socoach.pl
Na koniec możesz nic nie robić, ponieważ tak jest łatwiej, ale możesz też napisać do mnie. Napisać i zacząć zmiany bo czas ucieka, e-maila so@socoach.pl.
Abyście mogli zacząć zmiany, mam dla Was darmową sesję coachingową, link znajdziecie (tutaj).
.