Psychologiczne triki pomocne nie tylko w pracy.

Psychologiczne trik są pomocne w pracy i w życiu codziennym.

Psychologiczne triki bez tajemnic. Nie musisz być psychologiem z wykształcenia, aby znać kilka trików, które pomogą Ci w pracy. Wystarczy, iż będziesz bardziej skoncentrowany/a na rozmówcy a szybko zauważysz czy jego postawa ma dla Ciebie pozytywny, czy negatywny wydźwięk. Dzięki temu tekstowi już nigdy nikt nie zastosuje na Tobie psychologicznego triku.

Zaraźliwe ziewanie, to kolejne psychologiczne triki z serii dobrych do biura.

Tak dokładnie, każdy z nas wie, jak ziewanie jest zaraźliwe, wystarczy, że ktoś w naszym otoczeniu ziewa, a my od razu odczuwamy taką samą potrzebę i w efekcie ziewamy. A więc jeśli czujesz, że ktoś cię obserwuje, a nie wiesz, kto to dokładnie jest, zacznij ziewać. W ten sposób osoba Cię obserwująca zacznie ziewać, a ty szybko ustalisz, kto jest twoim obserwatorem. Sposób ten działa praktycznie za każdym razem, jest prosty i bardzo skuteczny.

Zapisz się na listę, a nie stracisz szansy na zbudowanie własnej pewności siebie.

Subscribe

* indicates required

Pamiętaj, żyje się tylko raz i życie jest zbyt cenne, aby barć je zawsze na poważnie.

Albert Einstein

Trik psychologiczny mający na celu stworzenie kopii rozmówcy.

Kiedy zależny Ci bardzo na zbudowaniu nici porozumienia czy nawet sympatii z daną osobą, zacznij delikatnie się do niej upodabniać. Każdy z nas ma swoje przywary, czy to gesty rękoma, czy wtrącanie do rozmowy specyficznych słów a może używanie zwrotów anglojęzycznych. Pamiętaj, Twój rozmówca szybciej nabierze do Ciebie sympatii, kiedy zauważy, że jesteś podobny/a do niego.

Jednakże pamiętaj, próba stworzenia wiernej kopii swojego rozmówcy może wydawać się mu odstraszająca, a nawet może to odbierać jako element prześmiewczy, dlatego wyważ, co jest łatwe do naśladowania i zacznij to robić, bez przesady w zakresie ilości podobieństw. Uważaj, aby kopia nie stała się karykaturą, wtedy cały plan legnie w gruzach.

Zapamiętaj imiona! Psychologiczne triki bywają proste.

Niby takie proste, a co to zapamiętać imię kolegi z pracy, ale jeśli co chwilę kogoś poznajesz, szczególnie w nowej pracy to twoja percepcja może być zachwiana. Aby Twój proces asymilacji w nowym zespole szedł szybciej, stwórz sobie listę imion ważnych dla Ciebie osób. Zacznij przyswajać sobie te imiona tak, abyś następnym razem zawracał/a się po imieniu, a nie zimno bezosobowo. Ten prosty trik psychologiczny, pokaże twojemu rozmówcy, że jest on dla Ciebie ważnym partnerem i dzięki temu lody szybko zostaną przełamane.

Zapraszam na mój kanał na YouTube,

co tydzień nowa dawka pewności siebie !

Psychologiczne triki pozwalające na wyciągnięcie informacji.

Pierwsza zasada tego triku psychologicznego brzmi, daj mu się wygadać. Pozwól, aby to rozmówca więcej mówił, a ty staraj się słuchać z zaangażowaniem. Oczywiście Twój rozmówca też jest sprytny i doskonale wie, że nie może powiedzieć za dużo i tu przychodzi druga zasada triku. Zadaj szczegółowe pytanie, a kiedy padnie wymijająca odpowiedz, zawieś swój głos, niech zapadnie cisza, ale ty patrz mu się prosto w oczy. Dzięki temu Twój rozmówca uświadomi sobie, że ma do czynienia z silną osobowością a jego podświadomość powie mu, lepiej powiedz, bo on / ona nie odpuści.

Kierunek stóp, co on nam powie. Psychologiczne triki mogą zaskakiwać.

Kiedy podchodzisz do osób prowadzących rozmowę i zaczynasz angażować się w konwersację, zauważ czy osoby będące rozmówcami skierowały swoje stopy w Twoją stronę, jeśli tak to super jesteś lubianą i szanowaną osobą, jednakże jeśli te osoby jedynie odwracają głowę w Twoją stronę, to znaczy nie więcej niż tylko to, że jesteś mniej lubiany/a niż się Tobie wydawało.

W takiej sytuacji musisz zastosować techniki rozluźniające atmosferę. Oczywiście rozluźnić atmosferę można prawie w każdej sytuacji. Natomiast trzeba doskonale wiedzieć, którą technikę, kiedy zastosować, no ale o tym opowiem w kolejnym materiale.

I jak zawsze na koniec zapraszam Cię na moje social media:

YouTube, Facebook oraz Instagram tam znajdziesz więcej ciekawych materiałów związanych z rozwojem osobistym oraz budowaniem pewności siebie. Do tego wiele ciekawe historie z mojego bogatego życia oraz podróży po całym świecie.

Wykonaj DARMOWY TEST pewności siebie. Zapraszam cię do pobrania testu oraz jego wykonania, a jak potrzebujesz konsultacji w tym zakresie, zapraszam na rozmowę w cztery oczy, link do kalendarza TUTAJ.

Dodatkowo zapraszam Cię na pierwszą darmową sesję coachingową, kliknij link i pracujmy razem.

Zapraszam 
Sebastian www.socoach.pl
Zrób ten pierwszy krok innymi słowy napisz do mnie e-maila so@socoach.pl