Mindfulness a pewność siebie!

Czym jest mindfulnessi?

Mindfulness jest niczym innym jak treningiem własnego umysłu. Dzięki temu treningowi, jesteś w stanie pozbyć się negatywnych myśli czy emocji, choć nie tylko. Trening ten jest także stosowany przy początkach depresji jak i innych zaburzeniach emocjonalnych. 

Zapisz się na listę, a nie stracisz szansy na zbudowanie własnej pewności siebie.

Subscribe

* indicates required

Pracuj z oddechem, a mindfulnessi przyjdzie sam!

Nie musisz być mnichem aby medytować. Nie musisz uprawiać jogi aby wiedzieć jak pracować z własnym oddechem, a dzięki temu zwiększać pewność siebie. Zacznij od prostych ćwiczeń a zobaczysz jak pozytywnie mindfullness zacznie wpływać na Ciebie. 

Proste ćwiczenie, mindfulness !

Zacznij od najprostszej techniki, zamknij oczy, weź głęboki wdech a następnie powoli zacznij wypuszczać powietrze. Skoncentruj się na ruchu swojej klatki piersiowej a dodatkowo staraj się o niczym nie myśleć, jednakże skoro w głowie nadal masz gonitwę myśli, postaraj się je przyjąć do wiadomości i zaprzestań ich analizowania. Wystarczy trzy minuty, aby trening przyniósł efekt jednakże trzeba, aż 21 dni aby stał się on Twoim nawykiem. 

Mindfulness, co o tym sądzę?

Kiedyś wydawało mi się to zwykłym marnowaniem czasu. Kolejne 5 czy 10 minut stracone każdego dnia, kolejna bzdura na której ktoś chce zarobić. Przez długi czas, myślałem o tym, czytałem o tym jednakże pewnego dnia postanowiłem to zrobić. Natchnieniem do tego była dla mnie stresująca sytuacja, która całkowicie mogła zniszczyć moją pewność siebie. 

To nowy, zdrowy styl życia. Zobacz też to.

Pamiętaj, żyje się tylko raz i życie jest zbyt cenne, aby barć je zawsze na poważnie.

Albert Einstein

Zapraszam na mój kanał na YouTube,

co tydzień nowa dawka pewności siebie !

To co się stało? Mindfulness mnie uratował!

W 2016 roku, kiedy musiałem ogłosić upadłość mojej firmy, kiedy po 15 latach jej tworzenia w jednej chwili ją straciłem, prawie się załamałem. Wtedy właśnie zacząłem pracować z oddechem i te 5 czy 10 minut prawie każdego dnia dawało mi czystość umysłu i bardzo klarowne postrzeganie wszystkiego co działo się dookoła mnie. 

Mindfulness, a dziś!

Dzisiaj, kiedy znam więcej technik wpływających na trening umysłu jestem w stanie go stosować nawet podczas ważnego spotkania w cztery oczy. Co więcej, pracując każdego dnia z ludźmi jestem w stanie bez ich świadomości trenować własny umysł. 

Co mi daje mindfulness?

Odprężenie, samokontrolę, zadowolenie z samego siebie a dzięki temu wszystkiemu zwiększam swoją pewność siebie. Dodatkowo mindfullness zmniejsza poziom stresu i co ważniejsze wpływa na zmniejszenie produkcji samego hormonu stresu, kortyzolu. 

Dzięki tej technice dodatkowo nauczyłem się panować nad własnymi reakcjami, emocjami. Odzyskując kontrolę nad własnym życiem, udało mi się ograniczyć nawykowe generowanie myśli katastroficznych. Zwiększająca się świadomość moich emocji wpływa na zwiększenie się poziomu mojej empatii. Nauczyłem się dostrzegać emocje innych osób tylko dlatego, że nauczyłem się dostrzegać i kontrolować własne emocje. 

I chyba najważniejsze dla mnie jest to, że dzięki treningowi umysłu (uważności) ja osobiście nabrałem wielkiej chęci do życia. Nie widzę w każdej osobie konkurencji, nie widzę wroga, nauczyłem się odcedzać plewa od wartościowych nasion gdyż nauczyłem się dostrzegać własne emocje jakie niesie dla mnie spotkanie jednej czy drugiej osoby. 

Dla tych co chcą zacząć przygodę z mindfulness!

Właśnie dla Ciebie, jeśli nie wiesz, co się dzieje, jednakże widzisz, że dzieje się źle? Wiesz, że coś trzeba zmienić, ale nie wiesz co i jak zmienić? Pozwól, aby historie z mojego życia, ale także doświadczenia z pracy z ludźmi jako coach stały się dla ciebie mapą, dzięki której odnajdziesz własną pewność siebie.

I co dalej, z moją pewnością siebie? Planuj działania a nie plany.

Dalej czekaj na kolejny blog oraz vlog (YouTube), jednakże nie musisz czekać za długo, pojawią się one razy a czasami dwa razy w tygodniu, po czym w czerwcu pojawi się pełnowartościowy kurs. Jednakże cały mini kurs potrwa tylko 12 tygodni, innymi słowy już za 12 tygodni nabierzesz pewności siebie. 

Jeśli szukasz inspiracji lub ciekawych porad nie tylko w zakresie pewności siebie, zapraszam Cię na mojego Instagrama.
Dodatkowo mój TikTok także jest źródłem ciekawych porad, zapraszam.

Zapisz się na listę mailingową, już w czerwcu zasługujesz ponad wszystko na pełnowartościowy kurs budowania pewności siebie. W kursie poznasz kolejne 12 kroków, dzięki którym zbudujesz i utrwalisz swoja pewność siebie. Kurs jest wyposażony w ćwiczenia, sesje zoom oraz dedykowane materiały video jednakże od ciebie zależy czy z tego wszystkiego skorzystasz. .

Dodatkowo zapraszam Cię na pierwszą darmową sesję coachingową, kliknij link i pracujmy razem.

Zapraszam 
Sebastian www.socoach.pl
Zrób ten pierwszy krok innymi słowy napisz do mnie e-maila so@socoach.pl