Jesteś wilkiem czy baranem?

Jesteś wilkiem czy baranem?
Wilk nie przejmuje się stadem baranów!!!
Tak, jeśli coś osiągasz, zajmujesz się czymś ciekawym, stajesz się rozpoznawany, natychmiast pojawia się na Twojej orbicie fala hejtu. Tylko od Ciebie będzie zależało, czy ten hejt stanie się przeszkodą w dalszej drodze do sukcesu czy stanie się znikomym kurzem na Twojej prostej i jasnej drodze.
W książce „Żyjesz tylko raz” Rafała Wicijowskiego możemy przeczytać „Jeśli będziesz sobą, Będą Cię nienawidzieć. Pozwól im na to i rób swoje. Niech stoją za Twoimi plecami i patrzą, jak odchodzisz...”. Trudno się z tymi słowami nie zgodzić, szczególnie patrząc na to co dziś się dzieje z ludźmi. Czasami zastanawiam się gdzie podziały się nauki, które przez wieki dostawaliśmy od zwierząt. Zwierzęta nie mają ego, nie wiedzą co to jest zazdrość. Zwierzęta natomiast wiedzą co to jest miłość i krzywda. To my ludzie pod płaszczykiem własnego EGO stajemy się samolubni, destrukcyjni i bardzo często toksyczni. 
Dlaczego nie potrafimy cieszyć się z sukcesów naszych kolegów w pracy? Pierwsze co myślimy o koleżance, która dostała awans to „na pewno poszła do łóżka z szefem”. Kolega w firmie, który dostał podwyżkę, automatycznie staje się lizusem. Łatwiej jest nam oczerniać ludzi niż doceniać, dlaczego?
Przestaliśmy się interesować tym gdzie nasz kolega zmierza, jak osiąga sukcesy. Przestaliśmy zastanawiać się co daje mu siłę aby odnosić kolejny sukces i odchodzić nam na tej drodze o kolejny krok. 
Zajmujemy się snuciem planów jak kogoś zniszczyć, jak przeszkodzić komuś w jego planach życiowych lub zawodowych. Chcemy budować nasze szczęście na nieszczęściu innych osób, a doskonale wiemy, że na zgniłych fundamentach nie powstanie trwała konstrukcja. A więc czemu, skoro to wszystko wiemy, nadal zajmujemy się tworzeniem planu zniszczenia „przeciwnika” a nie dorównania koledze?
A może zamiast budować w sobie nawyk nienawiści, zbudujmy nawyk rozbudowy własnych umiejętności. 
Zamiast
 tracić czas na kolejny bezsensowny plan zemsty w postaci zniszczenia, nauczmy się mścić sztuka tworzenia. Może zamiast z zazdrości zniszczyć komuś dom zacznijmy się rozwijać i zbudujmy własny dom. Może w szkole zamiast donosić na kolegę, że dostał lepszą ocenę bo oszukał, sami zacznijmy więcej się uczyć aby nawet tego kolegę pokonać. Pamiętaj, nie każdy oszust jest przestępcą, niektórzy z nich oszukują system i stają się wizjonerami. Przykładem tego, który oszukał wiele lat temu system a dziś jest wizjonerem jest 
Elon Musk
. Wiele lat temu kiedy tworzył 
PayPal
 oszukał system bankowy. Po wielu dekadach, rządów korporacji finansowych pojawił się Elon i stworzył coś co działa jak bank, daje funkcje jak bank ale jest tańsze od banku, sprawniejsze i pozbawiony tych pompatycznych procedur czy restrykcji. I mimo, że wtedy mówiono o PayPalu , iż oszukuje system to dziś jego twórca jest uważany za największego wizjonera. Samochody 
Tesla
 czy projekt 
SpaceX
 to były kolejne dzieła mające na celu coś oszukać system. 
Tesla
 oszukiwała cały rynek samochodów napędzanych paliwami alternatywnymi. Dzięki Tesli środowisko naturalne szybciej zacznie się odbudowywać, gdyż po 8 latach o pierwszej tesli na drodze każdy producent aut ma już u siebie auto elektryczne. Projekt SpaceX miał udowodnić, iż loty załogowe w kosmos mogą być tańsze oraz bardziej efektywne. Kolejny raz Elon oszukał system tym razem system kosmiczny największej potęgi światowej czyli USA. 
 Jeśli materiał się Wam podobał, zapraszam do komentowania oraz polecania. Dodatkowo jeśli jednak Wasze niepokoje czy obawy nie zostały rozwiane dzięki temu, zapraszam na sesję coachingową, poniżej znajdziesz kalendarz wystarczy ustalić termin. Oczywiście jeśli macie pytania co do tekstu lub samej sesji piszcie do mnie 
so@socach.pl