Jesteś całym światem.

Świata poza Tobą nie widzi.

Jak ważnym w życiu jest mieć kogoś, dla kogo jesteś całym światem. Taka osoba wspiera Cię w każdym calu, nie tylko w kontekście finansowym, ale także emocjonalnym, a ten jest często ważniejszy. Dla mnie ważna zawsze była osoba, która zapytała, jak minął Ci dzień? Osoba, która potrafiła w spokoju wysłuchać mojej opowieści i w tym czasie stawałem się dla niej najważniejszym. Dziś mogę spokojnie powiedzieć, znalazłem taką osobę, gdyż dla niej mój uśmiech i zadowolenie jest ważniejsze niż cokolwiek innego, jestem dla niej całym światem, a ona jest całym światem dla mnie.

pewność siebie

Zrób test i zbadaj swoją pewność siebie.

TEST (LINK)

Pamiętaj, w życiu chodzi o to, aby nauczyć się tańczyć w deszczu!!!

Życie zaskakuje gdy jesteś całym światem dla niego.

Sinusoida związku, która kroczy od motyli w brzuchu po oschłe relacje w sypialni, wyraźnie pokazuje, że ciężkie sytuacje w związku to codzienność. Jeśli oczekujesz od partnera 100% zaangażowania, to pamiętaj, ty też musisz dawać z siebie 100%. Chwila słabości, gorszy tydzień w pracy czy problemy znajomych nie mogą wpływać na wasze irracjonalne decyzje. Niestety, kiedy zaczniesz sobie wmawiać, że płomień miłości już przygasa, że motyle z brzucha odleciały, wtedy zaczniesz szukać wymówki do zmiany.

Chcesz otrzymać darmowe poradniki, SUBSKRYBUJ newsletter

Bezsensowna zmiana.

Już wiesz, że coś umarło w Waszym związku. Wmawiasz sobie, jak słabą jesteś osobą i jak bardzo potrzebujesz zmiany. Wmawiasz sobie, że zmiana partnera to silny i odważny krok, który pozwoli Ci dalej funkcjonować. Niestety prawdą jest to, że jesteś słaby, słaba. Tylko silny człowiek, który wie, iż jego związek czy partner jest bezcenny, potrafi w takiej sytuacji zmienić siebie, aby oszczędzić związek i wtedy staje się to Waszym sukcesem. Słabeusz skacze na inny kwiatek i zaczyna szukać usprawiedliwienia dla swojej decyzji.

Jak motywować zespół

Zapisz się na newsletter, a dostaniesz darmowy poradnik…

Miłoś jak spiżarnia.

Kiedy przez wiele lat związku ciągle oboje bierzecie i nic od siebie nie dajecie, to związek pustoszeje, obumiera. To dokładnie tak samo, jak ze spiżarnią. Jeśli na początku zapełnicie ją po brzegi, ale w kolejnych latach tylko będziecie z niej wyciągać zapasy, to po pewnym czasie będzie pusta i bezużyteczna. Więc aby wasz związek nie przypominał pustej spiżarni, każdego dnia oboje musicie coś od siebie dać. Nie muszą to być wielkie gesty czy heroiczne czyny. Wystarczy, że kupisz mu majtki w serduszka, a ty dasz jej jedną różę. Kwiatek, którego tak dawno nie dostała nawet, jak była okazja. Wystarczy, że przyjedziesz po nią do pracy i niespodziewanie zabierzesz na kolację do ulubionej restauracji. Te gesty to właśnie zapasy, które należy każdego dnia uzupełniać w spiżarni, aby miała ona sens.

Przeżyć całe życie razem, bo jesteś dla niej całym światem.

Wielu z nas jest po długich związkach, mój trwał prawie 21 lat, niestety rozpadł się głównie z mojej winy. Dziś jednak nie uznaję tego rozstania w kategorii porażki. Dzisiaj wiem, że dzięki tamtym wydarzeniom jestem innym człowiekiem, innym mężczyzną. Jeśli i ty jesteś po długim związku lub obawiasz się poważnego zaangażowania, bo ponad 50% małżeństw się rozpada, traktuj miłość jak długofalową inwestycję. Pielęgnuj ją każdego dnia, doglądaj i opiekuj się nią.

Kiedy inwestujesz razem ze wspólnikiem czy wspólnikami, to potrafisz z nimi każdego dnia rozmawiać o kolejnych krokach, czy działaniach. Potrafisz doradzać, wysłuchać czy czemuś się sprzeciwić. Pomyśl, dlaczego nie potrafisz tak samo się zachować w relacji osobistej. Dlaczego nie potrafisz zaplanować kolejnego wspólnego ruchu, np. wyjazdu na weekend. Dlaczego nie potrafisz rozmawiać z partnerem o obawach, jakie tobą szargają. Pamiętaj, inwestując swój czas w związek, twój partner zauważy to i za chwilę także zainwestuje, a dzięki temu, Wasza wspólna inwestycja może stać się tą najdłuższą w życiu, tą ostatnią.

Tylko krowa zdania nie zmienia.

I na koniec, pamiętaj, krowa ma proste zadanie, zjeść trawę, dać mleko. Twoje zdanie jest skomplikowane, dlatego czasami możesz zmienić zdanie, pójść na kompromis, a to wszystko w imię szczęścia, jakie daje Ci związek.

Jeśli masz problemy z podejmowaniem decyzji, zmianą swojego nastawienia czy charakteru. Pamiętaj, sesja coachingowa na pewno Tobie w tym pomoże. Zapraszam na sesję zapoznawczą, dzięki niej zrozumiesz, jak można zmienić jakość związku, tylko zmieniając kilka elementów w swojej codzienności.

Zapraszam 
Sebastian www.socoach.pl