Jak motywować zespół, do efektywnej pracy!!!

Naucz się jak motywować zespół. Skup się na celu, a nie na porażce.

Cechą ludzi wielkich jest umiejętność skupiania się na celu, a nie na przeszkodach. Jak powiedział Winston Churchill „sukces polega na umiejętności przechodzenia od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu”.  Naucz się jak motywować zespół!!!

Jak motywować zespół

Zapisz się na newsletter, a dostaniesz darmowy poradnik…


Dlatego to właśnie od managera, od Ciebie zależy wynik handlowców, jak i całego Twojego zespołu. Jesteś managerem asertywnym? Wiesz, czym jest asertywność? A może jesteś managerem, który uczy przez strach. Teoria zarządzania przez chaos jest uznaną w biznesie, jednakże nie jest ona tak efektywna, jak zarządzanie przez pozytywne motywowanie. 

Pamiętaj, w życiu chodzi o to, aby nauczyć się tańczyć w deszczu!!!

Motywowanie przez entuzjazm!!!

Każdy z nas ma wpływ na nasze życie, pracę czy przyjemności. Jeśli nie jesteś najlepszy w tym, co robisz, to znaczy, że to nie jest dla Ciebie. Kiedy praca staje się przyjemnością, Twój zespół widzi entuzjazm, z jakim przychodzisz do biura. Handlowcy na spotkaniu wiedzą, iż zarazisz ich entuzjazmem, a nie przerazisz problemami. Skupiaj się na rzeczach, które chcesz osiągnąć.

Musisz zdać sobie sprawę, iż w życiu są dwa elementy, które mają wpływ na pracę. Motywatory oraz demotywatory, od Ciebie zależy, na którym z tych elementów będziesz się skupiać. Aby wpływać na zespół własnym entuzjazmem po pierwsze musisz zacząć od analizy własnej osoby. Sprawdź, co Ciebie ogranicza, co powoduje, iż tracisz błysk w oku. Te ograniczenia to Twoje demotywatory musisz się ich wyzbyć, nie trać czasu na myślenie jak to zrobić, bo recepta jest prosta. Wystarczy, że zaczniesz skupiać się na tym, co Ciebie motywuje, inspiruje oraz co pomaga w osiągnięciu sukcesu. Bądź szefem, jakiego sam zawsze chciałeś mieć, naucz się motywować zespół.

Chcesz otrzymać darmowe poradniki, SUBSKRYBUJ newsletter

Osiągnij cel, jak to zrobić?

Pierwsze pytanie jest najważniejsze, znasz swój cel? A może tylko się Tobie wydaje, że go znasz? Zacznij od kartki papieru, na której rozpiszesz swój cel. Nie ważne czy jest to realizacja targetów sprzedażowych, czy jest to zakup nowego auta a może wyjazd na egzotyczne wakacje. Każdy z tech celów musi zostać zwerbalizowany. Następnie rozpisz wszystkie kroki, które musisz wykonać, aby go osiągnąć. Kiedy już masz to rozpisane, pamiętaj, zamiast skupiać się na przeszkodach w osiągnięciu celu, zawsze skupiaj się na kolejnych krokach do jego osiągnięcia. Pamiętaj, nie robisz tego dla kogoś, zawsze robisz to dla siebie. 

Jak motywować zespół

Raj podatkowy, darmowy poradnik !!!

  • Czym jest rezydencja podatkowa.
  • Jak zmienić rezydencję podatkową.
  • Jak zmienić formę prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Czym jest raj podatkowy.
  • Lista rajów podatkowych.
  • Jakie zagrożenia niesie ze sobą firma w raju podatkowym.
  • Jak się zabezpieczyć przed fiskusem w raju podatkowym.

Jesteś managerem i Twoim celem jest osiągnięcie sukcesu całego zespołu? Zawsze przed spotkanie z handlowcami zmień swoje nastawienie. Zapomnij o przeszkodach, skup się na kolejnych krokach do osiągnięcia celu. Bądź entuzjastyczny, empatyczny i skupiony na celu, a dzięki temu zaczniesz zarażać tym nastawieniem swój zespół. 

Przeszkody w osiągnięciu celu. Jak motywować zespół!!!

Kiedy w naszych oczach cel się oddala, automatycznie skupiamy się na przeszkodach, chcemy je wyeliminować w każdy możliwy sposób. Tracimy na to czas i energię, a nasz mózg w danej chwili może wykonywać tylko jedno zadanie. Wolisz aby doprowadził Cię do celu czy skupiał się na problemie?

Masz w biurze kolegę, który jest typowym malkontentem i zawsze widzi wszystko w czarnych barwach? Pamiętaj, małe rzeczy pozwolą Tobie szybko pozbyć się tego demotywatora. Załóż słuchawki i słuchaj muzyki, która Ciebie motywuje. Jesteś asertywny, zwróć uwagę koledze, iż nie masz czasu na czarnowidztwo. A jeśli jesteś już pro managerem, po prostu odwróć uwagę kolegi od problemów i wskaż mu drogę do osiągnięcia celu, zmotywuj go tak, jak sam jesteś zmotywowany. Pokaż mu jak potrafisz motywować zespół i jego samego.

Trudne pytania w Twojej głowie?

Nadal zastanawiasz się jak ich zmotywować? Jak zrobić, aby sprzedawali więcej i mieli lepszych klientów? Mówisz sobie, zrobiłem już wszystko, a oni nadal są znudzeni pracą!!!
Każdego dnia w mojej pracy coachingowej spotykam ludzi znudzonych życiem, zawiedzionych swoją pracą. Doskonale wiem, jak wyniszczające jest takie podejście do życia i pracy. Dlatego na każdej sesji zaczynamy właśnie od wyznaczenia celu naszych spotkań. Coaching biznesowy lub life coaching to technika motywowania Ciebie a dzięki temu, Twojego motywowania Twojego zespołu.

Od czego zacząć. Jak motywować zespół?

Zacznij od siebie, powiedz sobie, iż Twój cel jest najważniejszy, ty już wiesz najlepiej jak go osiągnąć. Podejmij decyzję, iż twoje szczęście jest priorytetem, naucz się żyć zgodnie z sobą samym i dla siebie samego. Pamiętaj, możesz osiągnąć to sam, jeśli jednak nie wiesz jak lub myślisz, że zrobiłeś wszystko i nadal nic nie wychodzi, zapraszam Cię na sesję coachingową. Nasz zapoznawcza sesja uświadomi Ci, gdzie jesteś i co możesz jeszcze osiągnąć.

Zapraszam 
Sebastian www.socoach.pl