Frankowicze mówią, mam kredyt w CHF, ale !

Nie mam czasu, aby się nim zająć!
Wolę spokojnie spłacać niż walczyć z Bankiem!
Z Bankiem nikt nie wygrał, więc czemu niby ja mam wygrać?
Prawnicy dużo kosztują, a sprawy trwają latami?
Moja sprawa jest skomplikowana i nikt się nią nie zajmie!
Jeśli brakuje Ci jeszcze jakiejś wymówki, aby nadal nic z tym nie robić, to możesz coś sam dopisać w komentarzu, ale jeśli jednak chcesz sprawdzić, jak pracuje www.pgdr.pl, to przeczytaj co i jak możesz zrobić ze swoim kredytem w CHF. 

CHF

DARMOWA KONSULTACJA:
Wyślij swoją umowę na email: s.owczarski@pgdr.pl lub

zadzwoń do nas na +48 799 356 762

Co to jest ten kredyt w CHF.

Kredyty walutowe w polskim obrocie gospodarczym istniały od dziesiątek lat. Przedsiębiorcy bardzo często korzystali z tego rozwiązania, kiedy ich firmy handlowały z podmiotami z zagranicy. Sprzedajesz do Niemiec, to kredyt w Euro jest dla Ciebie ok, ale co jeśli kredyt jest w CHF, a zarabiasz tylko w PLN? Wtedy kredyt może stać się dla Ciebie problemem i właśnie tak stało się, kiedy Bank Szwajcarii postanowił uwolnić kurs CHF. 


Twoje spotkanie on-linie jest zawsze połączone z dodatkową konsultacją prawną, ale sama konsultacja w 100% jest dla Ciebie darmowa. Wystarczy, że klikniesz link (tutaj) i umówisz się na konkretną datę konsultacji.

Oczywiście możesz też do mnie napisać na e-mail: s.owczarski@pgdr.pl lub po prostu zadzwonić +48 799 356 762
PZD
Sebastian Owczarski

Kredyt CHF denominowany.

Wartość kredytu w Twojej umówię, podana jest w walucie np. CHF, a po przeliczeniu środki zostały wypłacone w PLN, czy taki właśnie masz kredyt? Spłata natomiast kredytu odbywa się w PLN po wcześniejszym przeliczeniu z kwoty raty wskazanej w walucie. 

Kredyt CHF indeksowany.

CHF

DARMOWA KONSULTACJA:
Wyślij swoją umowę na email: s.owczarski@pgdr.pl lub

zadzwoń do nas na +48 799 356 762

Kwota kredytu w Twojej umowie jest wskazana w PLN, jednakże Ty otrzymałeś wskazaną kwotę PLN. Spłaty kredytu następują w PLN, a mimo to kredyt jest ściśle powiązany z kursem waluty. Przez to nie wiesz tak do końca ile masz spłacić.

Czym są zapisy abuzywne w kredytach frankowych — CHF.

Bank tworząc wzorzec umowy, jednostronnie narzucał klientom zapisy. Dodatkowo w większości przypadków zapisy te stawiały bank na uprzywilejowanej pozycji. Zapisy w kluczowych kwestiach były zawiłe i niezrozumiałe dla klientów, a w szczególności mówimy to o:

– wysokość zadłużenia,
– wysokości raty kapitałowej, jak i odsetkowej,
– prowizji bankowych,
– ubezpieczeń dodatkowych, obowiązkowych,
– ubezpieczeń dobrowolnych obniżających raty,

Książka w wersji elektronicznej na urządzenia Apple oraz Android, kliknij link i kup ją już dzisiaj. 

Unieważnienie czy odfrankowienie kredytu w CHF.

Kredyty walutowe także ten Twój udzielony w CHF może być unieważniony lub odfrankowiony. Obecnie prawie 90% spraw rozpatrywanych przez Sądy w Polsce, rozstrzygane jest na zasadzie unieważnienia kredytu, jednakże odfrankowienia, także się zdążają.

Stan taki powoduje, iż klient od dnia uprawomocnienia się wyroku przestaje być kredytobiorcą, a tym samym to po stronie Banku powstaje konieczność dogadania się z klientem w zakresie końcowych rozliczeń. 

Banki często zapominają złożyć powództwo wzajemne, co skupuje tym, iż klient otrzymuje od Banku całość spłaconej wcześniej kwoty, mimo iż teoretycznie Bank powinien sobie potrącić środki, które wcześniej przyznał klientowi. Niestety, jeśli taka sytuacja ma właśnie miejsce z Waszym kredytem, to musicie się przygotować na wezwanie do zapłaty ze strony Banku. Osobiście nie proponuję Wam przedłużania tej sprawy, lepiej oddać środki i szybko zapomnieć o sprawie, ja właśnie tak zrobiłem.

Które Banki mają najwięcej kredytów w CHF.

OGLĄDAJ NAJNOWSZY ODCINEK NA YOUTUBE LUB SŁUCHAJ W FORMIE PODCASTU

Po wybuchu szamba zwanego kredytami frankowymi okazało się, że prawie każdy z polskich banków jest zaangażowany właśnie w kredyty oparte o walutę CHF. Osobiście przez prawie 15 lat pracowałem w mBanku, jednakże nie byłem świadom tego, że właśnie ten Bank jest na trzecim miejscu w zakresie wielkości portfela kredytowego w Polsce.
– mBank posiada ponad 13 miliardów kredytów frankowych,
– PKO BP jest liderem rankingu i posiada ponad 20 miliardów kredytów opartych o kurs CHF,
– na podium znalazł się jeszcze Bank Millennium, posiada on około 14 miliardów kredytów w CHF.

Co maja zrobić Frankowicze, aby pozbyć się kredytu w CHF?

Szacuje się, iż problem kredytów frankowych dotyczy prawie 900 tys. osób, co ciekawe ponad 60% z nich jest spłacanych bez jakiegokolwiek szukania rozwiązania tego problemu. Dzisiaj kredytobiorcy mają kilka możliwości w zakresie pozbycia się kredytu opartego o CHF z własnego domu, jednakże muszą zrobić ten pierwszy krok:
1. Spokojnie spłacać kredyt i czekać aż umowa się skończy, a Bank zwolni nam hipotekę, ale czy faktycznie tego chcesz?
2. Podjąć rozmowy z Bankiem w celu aneksowania umowy.
3. Możesz też wystąpić na drogę mediacji, która jest realizowana przez instytucje nadzorujące Banki.
4. Ja poszedłem do Sądu dlatego wiem, że ty też możesz. Unieważniłem umowę i już od ponad roku jestem wolny od toksycznego kredytu.

Prawie milion Frankowiczów nie może się mylić. My zostaliśmy oszukani przez Banki, a ja to doskonale wiem, pracowałem w jednym z nich. 

SEB -O

Zapraszam cię na darmową konsultację Twojej umowy. 

Umów się ze mną już dzisiaj, a link do mojego kalendarza znajdziecie (tutaj).
Potrzebujesz porozmawiać o swojej sprawie?
Napisz do mnie na e-mail s.owczarski@pgdr.pl lub zadzwoń +48 799 356 762
Zapraszam także na moje social media:
YouTube
FaceBook
Instagram
TikTok