Czym jest pewność siebie?

Czym jest pewność siebie, ale tak dokładnie!

Według I. Kanta pewność siebie jest wynikiem obserwacji i refleksji nad sobą samym, własną osobowością oraz naszymi pierwotnymi instynktami. Pewność siebie jest terminem stosowanym w wielu dziedzinach szczególnie w historia, socjologia, filozofia oraz sama psychologia poświęcają wiele czasu temu zjawisku. Jednakże z Twojego punktu widzenia pewność siebie jest to poczucie własnej wartości. Stan psychiczny, jaki powstał w wyniku postrzegania świata przez Ciebie. Stan ten jest wzbogacany o przeżycia, wiedzę czy doświadczenia.

Zapisz się na listę, a nie stracisz szansy na zbudowanie własnej pewności siebie.

Subscribe

* indicates required

Co kształtuje pewność siebie?

Pewność siebie kształtuje się przez lata na podstawie procesów myślowych, ale także otoczenia, w jakim się znajdujesz.

Rodzimy się „czyści” bez przekonań o świecie i samym sobie, pierwszy wpływ na naszą samoocenę mają zawsze najbliższe nam osoby. Dzięki nim i obserwacji ich zachowań jesteśmy w stanie zacząć budować w sobie obraz siebie. Ten obraz z biegiem czasu staje się naszym modelem działania i postrzegania świata.

Czym jest pewność siebie a czym ona się objawia?

Nieśmiałość, wycofanie, brak interakcji społecznych, brak odpowiedzialności za własne słowa lub czyny, brak pozytywnego nastawianie do świata, jak i samego siebie i na koniec brak wiary we własne możliwości. Oczywiście brak pewności siebie może przejawiać się posiadaniem wszystkich wyżej wymienionych cech lub jednej, ale bardzo rozwiniętej.

Zapraszam na mój kanał na YouTube,

co tydzień nowa dawka pewności siebie !

Jakie są przyczyny braku pewności siebie?

Jedną z największych przyczyn jest brak samoakceptacji, jednakże nie jest to jedyna przyczyna braku pewności siebie. Może to być ogólny brak samoakceptacji lub szczegółowy, np. nasza waga, brak gustu czy brak wiedzy. Każdy z powodów braku samoakceptacji jest dla osoby o małej pewności siebie dobrym, aby powiedzieć sobie NIE. Dopiero kiedy nauczymy się mówić TAK do siebie, nauczymy się mówić NIE do wszystkich innych.

Co powiedzą inni, czy Będą się ze mnie śmiać! Te obawy kolejna wielka bariera na drodze budowania pewności siebie, innymi słowy wolimy mówić sobie nie zamiast innym. Przestań się zastanawiać, co oni powiedzą, przestań wszystko perfekcyjnie planować. Pamiętaj, perfekcja jest największym wrogiem działania. Nawet 10 perfekcyjnych planów nie da Ci tyle, co jeden kiepsko zrealizowany pomysł. Ludzie mają swoje problemy i uwierz mi, Twoim nawet jak będą żyć, to bardzo krótko. Ty natomiast z każdym kolejnym przeżytym błędem, będziesz stawać się osoba o większej pewności siebie.

Darmowy poradnik.

Jak motywować zespół

Zapisz się na newsletter, a dostaniesz darmowy poradnik…

I co dalej?

Dalej czekaj na kolejny blog oraz vlog (YouTube), jednakże nie musisz czekać za długo.P ojawiają się one razy w tygodniu, a cały mini kurs trwa 12 tygodni.
Jeśli szukasz inspiracji lub ciekawych porad nie tylko w zakresie pewności siebie zapraszam Cię na mojego Instagrama.
Dodatkowo mój TikTok także jest źródłem ciekawych porad, zapraszam.

Zapisz się na listę mailingową, już w czerwcu zasługujesz ponad wszystko na pełnowartościowy kurs budowania pewności siebie. W kursie poznasz kolejne 12 kroków, dzięki którym zbudujesz i utrwalisz swoja pewność siebie. Kurs jest wyposażony w ćwiczenia, sesje zoom oraz dedykowane materiały video.

Dodatkowo zapraszam Cię na pierwszą darmową sesję coachingową, kliknij link i pracujmy razem.

Zapraszam 
Sebastian www.socoach.pl
Zrób ten pierwszy krok innymi słowy napisz do mnie e-maila so@socoach.pl