Asertywność, przykłady z życia wzięte.?

Asertywność, przykłady, które pomogą ci wprowadzić małe zmiany w twoim życiu. Natomiast będą to wielkie zmiany w tym, jak inni postrzegając ciebie. 

Asertywność przykłady. Miej swoje zdanie i naucz się je wyrażać.

Stop, a teraz mała przerwa, w moim bio lub opisie do filmu znajdziesz link, do poradnika „15 sposobów na zbudowanie własnej asertywności” jak się pospieszysz, dostaniesz go całkowicie za darmo. 

Człowiek uległy, zgadzający się zawsze ze zdaniem innych jest przysłowiowym cielęciem, które nie przedstawia żadnych oznak asertywności. Taki człowiek nie generuje konfliktów to prawda, ale tez nigdy nie jest w stanie zmienić postrzegania swojej osoby w otoczeniu. Każdy z nas ma swoje zdanie. Każdy nas ma swoje oczekiwania, ale nie każdy ma odwagę lub potrafi, asertywnie to zgadnie przedstawić. Kiedy w pracy lub w życiu codziennym ktoś chce cię przekonać do swojego. Ty nie wiesz, jak sobie z tym poradzić wystarczy:

Przykład pierwszy:

– Ze mną się nie napijesz?
– No wiesz, nie wiem, czy powinienem.
– Nie bądź mięczak, żona się nie dowie, napij się jednego.
– Nie o to chodzi, po prostu nie mam ochoty.
– Serio, ale ze mną się nie napijesz.

Ta rozmowa prawdopodobnie skończy się na tym, że koleś wypije nie jednego a kilka kieliszków, to takie nasze polskie, a wystarczy powiedzieć.

 

– Ze mną się nie napijesz?
– Tak stary, mi zależało na tym, aby się z tobą spotkać, a nie napić alkoholu. Jeśli dla ciebie wódka jest ważniejsza niż spotkanie ze mną, to lepiej będzie, jak wyjdę. 

Dzięki temu poznasz, o co chodziło koledze. Dodatkowo w asertywny sposób mu odmówisz i pokażesz, że potrafisz mieć swoje zdanie, które jasno prezentujesz nawet bliskiemu przyjacielowi. 

Asertywność przykłady
Asertywność przykłady

„Miłość do siebie oznacza akceptację swoich wad i niedoskonałości, ale także chęć do rozwoju i samodoskonalenia.”

Seb O
Jak pokochać samą siebie

Poradnik możesz także kupić bezpośrednio na mojej stronie www.sklep.socoach.pl wystarczy kliknąć link lub obrazek poniżej.

Jak pokochać samą siebie

„Być sobą i kochać siebie to największa forma buntu przeciwko światu, który cię zmusza do bycia kimś innym.”

Seb O
Asertywność przykłady

Porozmawiajmy o twoim problemie, jestem przekonany, iż darmowa sesja pomoże Ci pokochać siebie samą, kolejny raz. Link do kalendarza.

Proś, ale nie wymagaj. Asertywność przykłady z życia.

Każdemu z nas w życiu codziennym łatwo przychodzi wymagać czegoś od partnera, współpracownika czy nawet najbliższego członka rodziny. Niestety, kiedy wymaganie, wejdzie ludziom za bardzo w krew. Zaczną Cię odbierać jako aroganta i buca, a przecież nie o to ci chodzi. Pamiętaj, wymaganie nie ma nic wspólnego z asertywnością. Wystarczy, że zastąpisz polecenie prośbą, a znowu zmienisz tak wiele w tym, co ludzie o tobie sądzą. Asertywności, przykłady z życia, które zimą wiele są bardzo proste. Jednakże pamiętaj dzięki proszeniu o coś, a nie brutalnym wymaganiu pokażesz także swoją asertywność i odwagę. 

Przykład drugi:

Kochanie muszę dziś zostać dłużej w pracy, zrób obiad.

lub

kochanie, czy możesz zrobić dziś obiad sam, wszystko jest kupione, ale ja muszę zostać dłużej w pracy i raczej nie dam rady go sama zrobić.

Kowalski zrób tę prezentację na jutro rano, jest mi potrzeba na spotkanie z zarządem. 

lub

Cześć, Mariusz czy możesz zrobić tę prezentację na jutro rano, wiem, że masz dużo do roboty, ale ja na prawdę ją potrzebuję na spotkanie z zarządem, wiesz, walczymy o budżet, naszego zespołu. 

Asertywność, przykłady jasno pokazują, że dzięki niej, zamiast stawać się bucem, stajesz się człowiekiem, który potrafi o coś poprosić, a dodatkowo dajesz dużo informacji rozmówcy, których ona nie może obalić. 

Asertywność to ja.

Często w rozmowie z dzieckiem używamy stwierdzenia, ktoś mi powiedział. W kontaktach z dorosłymi mówimy, od kogoś słyszałem lub gdzie to przeczytałem, ale tak mówią tylko osoby słabe, które nie są w stanie brać odpowiedzialności za swoje słowa i czyny. Używając zwrotów wymijających, stawiasz się w jednej linii z manipulantami, plotkarzami, a także słabeuszami. Ale wystarczy zamienić ktoś, na ja, wystarczy zamienić, przepraszam, ale nie mogę na, postanowiłem, a szybko zobaczysz jak, Twoja asertywność rośnie oraz jak zmienia się postrzeganie Twojej osoby w najbliższym otoczeniu. 

Przykład trzeci:

Kowalski, twoi współpracownicy powiedzieli mi, że w pracy, grasz na telefonie, zamiast dzwonić do klientów.

Lub

Kowalski, moim zdaniem za dużo siedzisz na telefonie, musisz zacząć sprzedawać, a ten sposób się to tobie nie uda. 

Inna sytuacja tym razem ciężki temat teściowej:

Kochanie przepraszam, ale nie pojadę jutro z tobą do Twojej mamy.

lub

Kochanie postanowiłem, iż nie pojadę jutro do Twojej mamy, mam dużo pracy i nie mogę tego zawalić. 

Mówiąc ja, zawsze stawiasz się na wyższej pozycji, pokazujesz swoją siłę oraz umiejętność brania odpowiedzialność za sowa i czynu. Kiedy coś postanawiasz, to dajesz jasny sygnał, że to jest decyzja ostateczna, dzięki temu nie narażasz się na kolejne próby zmiany twojej decyzji, a tym samym budujesz wokół siebie aurę, pewnej siebie, asertywnej osoby. 

Asertywność przykłady, które mówią twoje życie twoje zasady.

Ty jesteś za stary na TikToka, nie znasz się na tym, więc się nie zabieraj, ale przecież ty nigdy tego nie robiłeś. Ile razy słyszeliśmy takie banały. Ja sam ty słyszałem wiele razy, ale czy to mi przeszkadzało w  robieniu tego, co chcę? Nie, to mnie nawet bardziej motywowało. Musisz zapamiętać, że żyjesz tylko raz i jeśli dziś czegoś nie zrobisz, to jutro będzie za późno. A co to ma wspólnego z asertywnością, więcej niż się Tobie wydaje, dlatego że:

Przykład czwarty:

Nie znasz się na tym, więc się za to nie zabieraj. Kiedy to usłyszysz, może pomyśleć sobie:

No tak on ma rację, zamiast nurkować będę pytać kajakiem.

lub

No właśnie dlatego, że się nie znam na nurkowaniu, zacznę nurkować.

Tobie nie wypada być na tik toku, jesteś za stary na to.

Kurczę, faktycznie nikt z moich znajomych nie nagrywa na TikTok, lepiej będę pisał dalej bloga.

lub

Mnie nie wypada, skoro chcę coś powiedzieć, przekazać to tiktik jest właśnie dla mnie.

Dzięki takiemu podejście nie tylko poznajesz nowe rzeczy, rozwijasz się, ale tak dajesz sobie szansę na powiększenie grona swoich znajomych, a to w prosty sposób buduje w tobie asertywność. 

No dobra a teraz proszę Was, napiszcie w komentarzach wasze przykłady lub pomysły na asertywne odpowiedzi, lub działania w trudnych sytuacjach. Niech asertywność będzie z Wami i do zobaczenia już wkrótce.

„Być sobą i kochać siebie to największa forma buntu przeciwko światu, który cię zmusza do bycia kimś innym.”

Seb O